2018-02-20 @ 00:00

Co czyta Mike?

Przeczytałem (przesłuchałem) przez ostatnie pół roku sporo książek. Sporo jak na mnie oczywiście :D Te, które uznałem za ciekawe wrzucam poniżej. Z każdej wyciągnąłem coś wartościowego lub po prostu miło spędziłem przy nich czas. Może i Was zainteresują.

Depesze - Michael Herr

W polskiej wersji. Reportaż wojenny, stary jak wojna w Wietnamie. Dopiero niedawno wyszła u nas. Wcześniej nie miałem okazji zapoznać się z oryginałem.

Pracować inaczej - Frederic Laloux

O nowatorskim modelu organizacji. Pokazuje jak mogą funkcjonować duże organizacje i, że nie zawsze musi być to oparte na hierarchii. Poparte oczywiście badaniami oraz konkretnymi przykładami.

Steve Jobs - Walter Isaacson

O Jobsie, po prostu. Bardzo dobrze napisana biografia. Czytałem kilka książek o tym człowieku, ta podobała mi się najbardziej.

Siła Nawyku - Charles Duhigg

Autor na przykładach opisuje, a w zasadzie dowodzi, że nasze nawyki, a tak naprawde ich zmiana pozwala osiągać cele. Ta pozycja zainspirowała mnie szczególnie.

Narrenturm, Boży Bojownicy, Lux Perpetua - Andrzej Sapkowski

Wracam do nich regularnie. Uwielbiam język, którym są pisane. Arcydzieła książek w wersji audio. Nie ma lepiej zrealizowanych audiobooków. Kropka.

The 10X Rule: The Only Difference Between Success and Failure - Grant Cardone

Bardzo specyficzna książka o tym, że nie osiągniemy dużych rzeczy mierząc nisko. Trochę “napompowana” i sprowadza się do powtarzania jak mantrę tych samych frazesów, ale nadal mocno otwiera oczy.

Język rzeczy. W jaki sposób przedmioty nas uwodzą? - Deyan Sudjic

Jestem za głupi, żeby zrozumieć i docenić całość, szczególnie rozdział o historii sztuki. Nie zmienia to faktu, że nawet taki technicznie myślący i analityczny umysł jak mój, może wynieść z niej dużo dobrego.

The Cathedral and the Bazaar - Eric S. Raymond

To tak naprawdę bardzo stary esej na temat sposobów wytwarzania oprogramowania Open Source. Jakoś nigdy nie miałem czasu przeczytac go w całości.

Mike